Lektorzy PJM

Efektywna, przyjemna i ciekawa nauka języka migowego nierozerwalnie związana jest z lektorami PJM, dla których pasją jest nauczanie. W Migaj Naturalnie znajdziecie takich lektorów. PJM to ich życie i chętnie się nim dzielą.


Tomasz Jagodziński

Tomasz Jagodziński


Z Migaj Naturalnie od początku tj. od 2011 r. native - signer, polski język migowy jest jego pierwszym językiem. Współautor czterech podręczników do nauki polskiego języka migowego na poziomach biegłości językowej od A1 do B2.

Współtwórca programów nauczania do kursów specjalistycznych polskiego języka migowego. Uczestnik wielu ważnych konferencji naukowych poświęconych tematyce nauczania języka migowego. Przed rozpoczęciem pracy w Migaj Naturalnie, współpracował m.in. przy projekcie Spreadthesign. Przyjazna atmosfera na zajęciach, którą tworzy, to dla niego jeden z ważniejszych priorytetów, ponieważ wie, iż wyłącznie z uśmiechami na twarzach uczestników można osiągnąć zadowalające wyniki w nauce. Lubiany lektor – podobno jego plastyczność migania nie ma sobie równych. Według niektórych kursantów – aktorzy specjalizujący się w pantomimie powinni się od niego uczyć. Dzięki kulturze, w której wyrósł, doskonale dba o rozwój kompetencji socjokulturowej kursantów, a tajemnice PJM, które odkrywa, z łatwością są przyswajane.

Tomasz Jagodziński

Alina Kaczmarczyk


Najmłodszy lektor polskiego języka migowego w naszym zespole. Jest z nami od 2013r.

Alina jest native - signerką, pochodzi z rodziny, w której rodzice i sześcioro rodzeństwa są głusi. Jej wielką pasją, poza nauczaniem PJM jako języka obcego, jest piłka nożna. Od kilku lat jest zawodniczką kadry głuchych piłkarek, z którą wyjeżdża i osiąga sukcesy na Deaflimpics oraz Mistrzostwa Świata i Europy w piłce nożnej kobiet głuchych. Metodyką nauczania języków wizualno - przestrzennych interesuje się od lat, a umiejętności szlifowała w naszej placówce. Uczestniczka wielu konferencji naukowych poświęconych tematyce PJM. Współautorka dwóch zeszytów ćwiczeń do nauki polskiego języka migowego.

Tomasz Jagodziński

Michał Garncarek


Założyciel Migaj Naturalnie, pasjonat polskiego języka migowego oraz metodyki nauczania języków migowych. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. W 2017 roku obronił pracę doktorską pt.: "Nauczenie słyszących polskiego języka migowego"

14 lat temu zapragnął uczyć się języka migowego, co doprowadziło go do zatrudnienia w Oddziale Łódzkim Polskiego Związku Głuchych oraz Zarządzie Głównym, następnie do napisania pracy magisterskiej na temat dróg edukacyjnych Głuchych, aż do chwili uświadomienia sobie, iż strukturom nauczania słyszących PJM jako L2 w Polsce, nie poświęcono wystarczająco dużo czasu. Ten moment „popchnął” go do założenia w 2011 r. pierwszej szkoły polskiego języka migowego korzystającej ze standardów ESOKJ. Współautor 10 podręczników do nauki PJM. Uczestnik wielu konferencji naukowych poświęconych tematyce językoznawczej. Lektor z zamiłowania, który wie, że pomimo tego, iż nie dorówna biegłością językową PJM native - signerom, cały czas się doskonali.Harmonogram kursów PJM

Sprawdź gdzie i kiedy odbywają się kursy języka migowego. WIĘCEJ ►

PFRON

Dofinansowanie kursów PJM

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowuje kursy języka migowego. KLIKNIJ ►

Napisz do nas


Nasi partnerzy:

Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego Mega Szkolenia European Sign language Centre Gimnazjum w Strzelcach Wielkich Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności Festiwal Poezji Miganej E-Spatio Polski Czerwony Krzyż Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Jedynka Między Uszami Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi Centrum Kształcenia Podyplomowego Polski Uniwersytet Wirtualny Techpal ProActione Pagamed CEJM PZG